Pilne

Laser Sobotni trening

odwołany

Jest Sprawa!

choinka

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym w niedzielę 17 grudnia, który odbędzie się na Pasażu Portowym, chcemy wystawić stoisko Giżyckiej Grupy Regatowej z ozdobami świątecznymi i małą gastronomią (gofry, kawa, herbata ...) - dochód ze stoiska przeznaczymy na rehabilitację Adriana Jarosza (Obudźmy Adriana Jarosza) - potrzebujemy chętnych do pracy przy stoisku oraz ozdób świątecznych - przejrzyjcie proszę swoje domowe zakamarki, z pewnością znajdziecie świąteczne gadżety, które w ramach recyklingu dostaną drugie życie! 
Ozdoby zbieramy do przyszłej środy tj. 13 grudnia !

Laser Trening

Wtorek 17 00 zse

sobota 11 30 zse

niedziela 11 15 basen

pozdr

TRENING CADET

Zapraszam na treningi do sali gimnastycznej ZSEiI

Środa 16.30

Czwartek 16.30

Sobota 11.00

Pozdrawiam Tomasz Jaworski

Grupa basenowa

trenująca pod opieką trenera Czarka już się ukształtowała.

Zajęcia odbywać się będą do 15 marca 2018 raz w tygodniu - w niedzielę od godz. 11.05.

Trwają 70 minut (podwójne wejście).

Pierwszy trening odbył się 5.11.2017.

Ponieważ wynajmujemy cały basen i pozostają wolne tory - zapraszamy też chętnych do pływania rodziców.

Koszt całej zimowej akcji to:

- 210 zł od zawodnika

- 170 zł od rodziców

Proszę o wpłaty bezpośrednio na rachunek bankowy klubu w terminie do 15 grudnia br.

Giżycka Gala Żeglarska

Doroczna Giżycka Gala Żeglarska, która odbyła się wczoraj, to czas podsumowania osiągnięć Giżyckiej Grupy Regatowej!

W kończącym się sezonie mieliśmy wiele sukcesów - medale Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, miejsca na podium dużych imprez sportowych, a w efekcie 16 powołań do kadr narodowych na kolejny sezon!!

Było więc o czym mówić :-)

DSC_0427 (800x534)

Najmłodsze żeglarskim stażem dzieci otrzymały powołania do Giżyckiej Grupy Regatowej i są to:

Maja Leśniewska

Antonina Dziekańska

Zuzanna Dziekońska

Stanisław Sawicki

Franciszek Fuk

Marianna Borkowska

Miłosz Wyszyński

DSC_0430 (800x534)

Na Optimistyczne Młode Leszcze (czyli gr. C Rafała Nowickiego) czekały za przepracowany sezon dyplomy, do grupy tej należą:

Aleksander Zajączkowski

Nikodem Machejko

Piotr Kostrzewa

Karol Kostrzewa

Miłosz Ciechanowicz

Zosia Kuszewska

Maksymilian Sajkowski

O nich jeszcze usłyszymy!

DSC_0436 (800x534)

Team klasy Optimist grupy B prowadzonej przez Bogdana Dziekańskiego to już wiele startów i żeglarskich sukcesów :-) 

Orły Dziekańskiego w sezonie 2017 to:

Magdalena Skórnóg - 2 dz. w Pucharze Mechelinek, 1 dz. w Pucharze Żubra, 3 dz. w Eberaspracher Puchar Mazur, 3 dz. w Pucharze Trenerów YKP Gdynia, 11 dz. w Rankingu PSKO gr. B (28 w RPSKO gr. B)

Lena Cituk - 2 dz. w Regatach Pomarańczowych w Iławie, 3 dz. w Pucharze Mechelinek, 3 dz. w Pucharze Żubra i Sopot Optimist Cup, 2 w MMM, 11 dz. w Rankingu PSKO gr. B (31 w RPSKO gr. B)

Kamil Stemplewski - 3 w Pucharze Mechelinek, 3 w Sopot Optimist Cup (77 w RPSKO gr. B)

Jan Fuk (84 w RPSKO gr. B)

Mikołaj Strupiński - 1 chł. do lat 9 Regatach Pomarańczowych w Iławie, Pucharze TR, Pucharze Żubra, 4 w Mistrzostwach PSKO do lat 9, 2 do lat 9 w MPSKO gr. B (119 w RPSKO gr. B)

Kacper Karbownik (155 w RPSKO gr. B)

Michał Ciechanowicz - 11 do lat 9 w rankingu PSKO gr. B (204 w RPSKO gr. B)

Hania Borkowska - 1 dz. do lat 9 w Pucharze Warszawy, 1 dz. do lat 9 w Pucharze TR, 4 w MPSKO do lat 9, 2 dz. do lat 9 w Pucharze Trenerów YKP Gdynia i Sopot Optimist Cup, 1 dz. do lat 9 w rankingu PSKO gr. B (220 w RPSKO gr. B)

Oliwia Siedlecka - (248 w RPSKO gr. B)

oraz Maja Szwejk - która dołączyła do teamu (a raczej ... do gniazda :-) pod koniec sezonu.

Z grupą B pożegnali się Kamil Stemplewski i Magdalena Skórnóg, w przyszłym sezonie razem z Mateuszem Gigielewiczem dołączą do teamu grupy A. 

DSC_0438 (800x486) (2)

Pierwsza liga czyli zawodnicy klasy Optimist grupy A to podopieczni Barbary Ramotowskiej, są to:

- Joanna Fabisiak – Mistrzyni Województwa, Mistrzyni Bazy Mrągowo, najwyżej sklasyfikowana zawodniczka w Pucharze Polski klasy Optimist – na miejscu 28 

- Amelia Dziąba – 38 w Pucharze Polski, 7 miejsce na OOM 

- Konrad Dziąba - zwycięzca regat Eberaspracher Puchar Mazur, 46 w Pucharze Polski

- Jakub Kamiński – Mistrz Województwa WM, medalista z Olsztyna i Chorwacji, 48 w Pucharze Polski

- Jakub Kluk – V-ce Mistrz Województwa WM, 53 w Pucharze Polski

- Amelia Potejko – najlepsza wśród dziewczynek w regatach Eberaspracher Puchar Mazur, medalistka z Olsztyna, Mrągowa i Chorwacji

- Patryk Chełkowski - na skutek kontuzji został niestety wyłączony z treningów i startów na główną część sezonu ... a zaczął rok świetnie, w wielkanocnym Meetingu na jezierze Garda wywalczył 3 miejsce, a zakończył sezon vicemistrzostwem Bazy Mrągowo.

Amelia Dziąba, która przez siedem lat żeglowała w klasie Optimist, obecnie zmienia klasę i od sezonu 2018 dołączy do grupy laserowej :-)

W rankingu klubowym Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist na blisko 100 rywalizujących klubów Giżycko zajęło 7 miejsce!

Czas na klasę 420 - mamy tu jednego ale wspaniałego reprezentanta! Filip Szmit w ubiegłym roku po ośmiu latach żeglowania pożegnał się z klasą Optimist, a już w tym sezonie w klasie 420 wraz z Kubą Gołębiowskim z Iławy zdobył brązowy medal ME w

U17, wygrał ranking oraz wywalczył Mistrzostwo Polski!

DSC_0440 (800x534)

W klasie Windsurfing grupa prowadzona jest przez trenera Mirosława Ambrocha, należą do niej:

Kacper Szukajt – brązowy medalista z Zegrza (regaty Leszka Pawlika pamięci)

Maja Cituk – srebrna medalistka z Maratonu Windsufingowego oraz z Zegrza (regaty Leszka Pawlika pamięci)

Maria Urban – medalistka z Zegrza oraz Mrągowa

Martyna Fedyk – Vicemistrzyni Województwa W-M

Martyna Niezbecka - medalistka z Zegrza oraz Mrągowa

Karol Hajduk

Filip Zajkowski

Anita Maculewicz

DSC_0443 (800x534)

Kolejna prezentowana grupa to klasa Cadet prowadzona przez trenera Tomasza Jaworskiego, są to:

Bartosz Ligęza – 7 miejsce na OOM

Paweł Kuszewski – 12 miejsce na OOM, brązowy medalista Mistrzostw Młodzików

Stanisław Dann - 22 miejsce na OOM

Jan Dobosz 

Konrad Ługiewicz

Jan Melzer

Jakub Dołubizno

Aleksander Baklarz

Wiktor Łepkowski

Filip Zajączkowski

Amelia Siemaszkiewicz

Maja Doroszkiewicz

Zawodnikiem z grupy Cadet, który zmienia klasę jest Filip Zajączkowski - czekało na niego powołanie do grupy Laser.

DSC_0446 (800x534)

Kolejną, najliczniejszą grupą jest klasa Laser - trenerem jest tu Cezary Borkowski.

Sukcesy naszych Laserowców odzwierciedlają rankingi Pucharu Polski, aż czworo giżyckich zawodników na Gali Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser, stanęło na podium: Wojciech Klimaszewski jako zwycięzca Pucharu Polski w klasie Laser Radial Mężczyzn w klasyfikacji generalnej i U19, Julia Rogalska na drugim miejscu w klasie Laser 4.7 Kobiet do lat 16, Konstanty Sawicki na drugim miejscu w klasie Laser 4.7 Mężczyzn do lat 16, Tomasz Trajnowicz na trzecim miejscu w klasie Laser 4.7 Mężczyzn do lat 16.

Do laserowego teamu należą:

Julia Rogalska – zwyciężczyni Pucharu Polski Centralnej na Zegrzu, Pucharu PZŻ w Krynicy Morskiej, Pucharu Arki Gdynia, Kieler Woche … piąta zawodniczka MŚ w Newport w Belgii w klasie Laser 4.7

Wojciech Klimaszewski – brązowy medalista ME w klasie Laser Radial U17 oraz Mistrz Polski Juniorów (obecnie przebywa w Hong 

Kongu gdzie przygotowuje się do MŚ ISAF rozpoczynających się 10 grudnia w chińskim Sanyo)

Stanisław Klimaszewski - zwycięzca regat Nord Cup, Pucharu Prezydenta Miasta Gdynia oraz Finału Pucharu Polski Klasy Laser 

Tomasz Trajnowicz – zwycięzca Pucharu Prezydenta Gdyni, srebrny medalista w regatach Nord Cup w Gdańsku oraz srebrny

medalista Finału Pucharu Polski w klasie Laser 4.7

Konstanty Sawicki - zwycięzca Pucharu Polski Centralnej na Zegrzu, brązowy medalista OOM, srebrny medalista Mistrzostw Województwa W-M w klasie Laser 4.7

Mateusz Siedlecki – brązowy medalista Mistrzostw Województwa W-M

Magdalena Daniszewska – srebrna medalistka Pucharu PZŻ w Krynicy Morskiej

Wiktoria Gubin

Marta Weiss

Daniil Fenko

Piotr Dąbrowski

Bartosz Guz

Hubert Maczyszyn

Jakub Kazukiewicz

To był udany i pracowity sezon, starty w ponad 60 imprezach w kraju i poza granicami, wiele dni poza domem, mnóstwo szkolnych zaległości do nadrobienia, tysiące pokonanych regatokilometrów, wiele sportowych emocji - czasem gorycz porażki ... ale przede wszystkim smak zwycięstwa!

Jest to możliwe dzięki wsparciu i życzliwości wielu osób i instytucji – przede wszystkim bardzo dziękujemy władzom samorządowym – Miastu Giżycko oraz Panu Burmistrzowi Wojciechowi Iwaszkiewiczowi i Z-cy Burmistrza Romanowi Łożyńskiemu, dziękujmy też Powiatowi Giżyckiemu i Panom Starostom: Wacławowi Strażewiczowi i Dariuszowi Drzażdżewskiemu. Mamy nad Niegocinem dobry dla żeglarstwa klimat :-)

Za olbrzymie pokłady cierpliwości do młodych żeglarzy i ogromną życzliwość dziękujemy też załodze portu Ekomarina Giżycko.

Mamy liczne grono Przyjaciół bezinteresownie wspierających Giżycką Grupę Regatową i nasze imprezy. Nie sposób wymienić wszystkich. Dziękujemy Panu Łukaszowi Kiezikowi z firmy Mark Mazurskie Sękacze, Tawernie Marina – t.j. Państwu Katarzynie i Jackowi Niewiadomskim, Rotary Giżycko, Dyrektorowi AZS Wilkasy Panu Michałowi Żak, Adamowi Fabisiakowi – Firmie OTAF, Piotrowi Trajnowiczowi, Mariuszowi Kluk, Krzysztofowi Cituk, Mariuszowi Rogalskiemu i Marcinowi Panasiowi.

Dziękujemy Państwu bardzo, że jesteście z nami i wspieracie nas. Wasza obecność w funkcjonowaniu Giżyckiej Grupy Regatowej jest niezwykle ważna!

Zawodnikom i Trenerom gratulujemy sukcesów! Brawo Wy!!

Laser trening

Wtorek - trening odwołany

sobota 11 30 sala

niedziela 11 15 basen

pozdrawiam

Gala PZŻ

Wyjazd na coroczną Galę PZŻ w czwartek 30.11.2017 godzina 8:30.

Zrzutka po 20 zł na paliwo do busa.

Pozdrawiam

Basia Ramotowska

50 - lat klasy DN w Polsce.

W dniach 21-22 października w Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego Słoneczna Polana w Olsztynie miała miejsce uroczystość jubileuszu 50 lat bojerowej klasy DN w Polsce. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, członek Zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego, Komandor Yacht Klubu Polskiego Janusz Taber, Dyrektor Biura Sportu Miasta Olsztyna Alicja Dzietowiecka oraz goście z zagranicy: długoletni Komandor Europejskiego Związku Krajowych Związków klasy DN (IDNIYRA Europe) Joerg Bohn wraz z niemiecką grupą bojerowców. Gościem specjalnym była żona Vima van Ackera, który DN-y  "zaszczepił na polskim gruncie" – Marha van Acker wraz z córką – Wilmą.

Podczas imprezy działacze, wyróżniający się zawodnicy i trenerzy zostali odznaczeni specjalnym okolicznościowym medalem wydanym przez Stowarzyszenie Flota Polska DN. Z Giżycka uhonorowani zostali W.Caban. M. Panaś i B. Ramotowska.

Podsumowano także sezon lodowy 2016/2017. Drużynowo Baza została sklasyfikowane na 3 miejscu. Wyróżnienia otrzymali i najwięcej puntów zdobyli min.: A. Dziąba, J. Fabisiak, J. Kamiński, J. Kluk, W. Klimaszewski. sukces rankingowy to także bardzo dobra postawa naszych seniorów - R. Sielickiego, W. Baranowskiego i M. Stefaniuka, którzy znaleźli się w pierwszej 12-stce rankingu.

DSC_0161
DSC_0167

Uwaga Ice-Opti!!!

NzIweDQ4MCFjcm9wfDE1MngweDI2ODJ4MTc4OA,26258127_26257838

W dniu 2 grudnia w godzinach: 11.00-17.00 w CŻWiL Słoneczna Polana w Olsztynie planowana jest konsultacja szkoleniowa z udziałem Karola Jabłońskiego

uczestnicy:

DN junior (do 24 r.ż.)

Ice-Optimist (do 16 r.ż.)

Chętnych proszę o wpłacanie 50 zł/osoba na konto Floty do dnia 1.12.2017r

W cenie jest obiad

program:

zajęcia z Karolem Jabłońskim dot. sprzętu

pomiary sprzętu: maszty, płozownice, płozy z Pawłem Burczyńskim i Jerzym Sukow - zainteresowani - proszę przywieźć za sobą sprzęt do pomiarów

Proszę o jak najszybsze potwierdzenie chęci wyjazdu na szkolenie.

Pozdrawiam

Basia Ramotowska