Zajęcia grupy A

Plan zajęć grupy A (obowiązuje od 05.09 do 31.10.2017):

  • środa 15:30-18:30
  • czwartek 16:30-18:45
  • piątek 15:30-18:30
  • sobota 10:00-15:15

Pozdrawiam

Basia Ramotowska

Przedstawiam Państwu!

Mistrzowie Polski w klasie 420 - Jakub Gołębiowski MOS SSW Iława i Filip Szmit MBSW/UKŻR Giżycko !!

mp.420

Długi dystans RSX

Nim laserowcy opanują Niegocin,  9 września zawitają nad nasze "morze"  młodzieżowcy windsurfingowej klasy RSX.

bannerRSX

Koniec września

będzie należał w Giżycku do Laserowców!

Michał i Stach

W dniach 28.09 - 1.10 jesteśmy gospodarzami Finału Pucharu Polski w klasie Laser :-)
W organizacji Finału wspiera nas Miasto Giżycko i Polskie Stowarzyszenie Klasy Laser.
Zawiadomienie o regatach: 

Zgłoszenia do 20 września 2017r. przez stronę: www.zgloszenia-online.pl

Strona regat: www.gizycko.sailingnet.pl

To będzie wyjątkowa impreza, serdecznie zapraszamy!

Laser Puck

Pakowanie środa godz 10 00

Pozostali zawodnicy obecność obowiązkowa - praca przy sprzęcie.

pozdrawiam

ps. Koszt wyjazdu do Pucka (3 x 70) = 210 zł

Zajęcia

gr. C Bogdana Dziekańskiego - środa i czwartek godz. 15.30

Grupa C

Ze względu na radę pedagogiczną zajęcia przeniesione są na:

czwartek, godzina 9:00 MBSW

piątek, godzina 9:00 MBSW

Pozdrawiam, Rafał

Szalone optimistyczne dni za nami

czyli Puchar Niegocina Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist gr. B

fair

Daliśmy radę! W sumie 415 startujących zawodników, 73 pontony trenerskie, czterdzieści wyścigów (pięć grup x 8), 740 tostów, blisko 700 gofrów, 81 metrów kiełbasy na grilla! 
Zwyciężyli najlepsi!
1. Adam Turczynowicz KS Spójnia Warszawa
2. Paulina Rutkowska YKP Gdynia
3. Piotr Grabski SYC ZEFIR DRAKKAR PORAJ
Najlepsi chłopcy do lat 9:
1. Piotr Trella  MKŻ Arka Gdynia
2. Mikołaj Strupiński MBSW/UKŻR Giżycko
3. Franciszek Massalski  MKS Dwójka Warszawa

Najlepsze dziewczynki do lat 9:
1. Weronika Przeździecka KS Spójnia Warszawa
2. Agata Koropecka YK Stal Gdynia
3. Olga Wietek YK Stal Gdynia

ZWYCIĘZCY WYŚCIGU SANDILINA TO:
TYMOTEUSZ WYSOCKI - OLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI
ADAM TURCZYNOWICZ - KS SPÓJNIA WARSZAWA
IWO REŃSKI - YKP GDYNIA
ALICJA TUTKOWSKA - YK STAL GDYNIA
ALICJA MICHALEWSKA - SSW MOS IŁAWA

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA (PUNKTOWAŁO 5 NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW):

1. YKP GDYNIA

2. ARKA GDYNIA

3. AZS POZNAŃ

SPECJALNĄ NAGRODĘ FAIR PLAY OTRZYMAŁ NA WNIOSEK ZESPOŁU SĘDZIOWSKIEGO:
KACPER KARBOWNIK z Giżycka, który sam zgłosił komisji, że w jednym z wyścigów nastąpiła pomyłka - został sklasyfikowany na miejscu 25, a tak naprawdę to w tym wyścigu miał BFD, natomiast 25 był Rosjanin żeglujący z takim samym numerem na pożyczonym żaglu :-) 
NAJMŁODSZĄ ZAWODNICZKĄ BYŁA: 
Weronika Grala UKŻ Pisz (7 lat)
NAJMŁODSZYM ZAWODNIKIEM BYŁ: 
Jan Pawłowicz LIDER Kraków (8 lat)

W regatach uczestniczyło 11 naszych zawodników, w złotej grupie żeglowały Lena i Magda, oto wyniki:
34. Lena Cituk
56. Magdalena Skórnóg
106. Mikołaj Strupiński - drugi do lat 9!
132. Jan Fuk - a raczej Fuk-s ... z uwagi na wylosowany zestaw masztowy OPTIMASTA :-)
223. Hania Borkowska - czwarta wśród dziewczynek do lat 9!
249. Kamil Stemplewski - kolekcjoner falstartów - brawo! to oznacza, że walczył o dobre miejsce na starcie! 
315. Michał Ciechanowicz - Tata wprawdzie palenia nie rzuci, ale i tak powodów do dumy nie brakuje :-)
330. Kacper Karbownik - równie dzielnie, jak Kamil, walczący na starcie :-)
356. Oliwia Siedlecka - jak chce to potrafi, ale przecież tyle ciekawych rzeczy dzieje się dookoła ...
384. Maja Szwejk - dzielna debiutantka, której nie przeraził tłum rywali i rywalek!
407. Miłosz Ciechanowicz - najmłodszy w tym gronie, za rok pokaże Wam jeszcze gdzie raki zimują!

To były pracowite, piękne dni. Nawet dzisiejsza, nieco przykra dla dzieci, pogoda nie zepsuła nam humorów.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY:

- ZESPOŁOWI SĘDZIOWSKIEMU i ZESPOŁOWI PROTESTOWEMU

- PANU MIERNICZEMU

- OBSŁUDZE TECHNICZNEJ

- FIRMIE SAILINGNET

- ZAŁODZE EKOMARINY

- MŁODYM WOLONTARIUSZOM Z GIŻYCKIEJ GRUPY REGATOWEJ ( JULIA SZMIT ORAZ ASIA FABISIAK, KONRAD DZIĄBA, KUBA KAMIŃSKI, PAWEŁ KUSZEWSKI I KUBA KLUK)

- CZŁONKOM NASZEGO KLUBU OSZALAŁYCH RODZICÓW (JESTEŚCIE NIEZAWODNI!)
ORAZ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM REGAT ZA WSPANIAŁĄ ŻEGLARSKĄ ATMOSFERĘ

Nasze regaty wsparli: 

Miasto Giżycko
Powiat Giżycki
OPTIMAST
MAZURSKIE SĘKACZE
SYSTEM-K
ŻAGLOWNIA PANAŚ
AGENCJA REKLAMOWA PARZYCH
MAREK CHOCIAN SAILING
TAWERNA MARINA
OTAF ADAM FABISIAK
KRZYSZTOF CITUK
IGNACY STRUPIŃSKI

DZIĘKUJEMY!!
FOTO BY MARIUSZ KLUK

otwarcie
bańki
klocki
na wodzie
na holu
niedziela
open

W rocznicę Białego Szkwału

Wczoraj, 21 sierpnia 2017 roku, w dziesiątą rocznicę Białego Szkwału - tragedii jaka wydarzyła się na jeziorach mazurskich, nasi zawodnicy uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej to wydarzenie. Dziesięć lat temu w wyniku silnej, gwałtownej burzy, wywróciło się ponad 40 jednostek pływających. Wiele osób zostało rannych, dwanaście straciło życie. Inicjatorem wykonania takiej tablicy był ksiądz prałat kpt. dr Zdzisław Mazur, proboszcz parafii rzymsko-katolickiej św. Brunona Biskupa i Męczennika oraz Pan Bogdan Skiba, mieszkaniec Sucholasek, żeglarz.

20170821_185345_resized
20170821_185438_resized

OOM 2017 za nami

W miniony weekend odbyła się druga część Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasach Optimist, Cadet i L`Equipe.
Warunki na jeziorze Zegrzyńskim były bardzo trudne, naszym zawodnikom zabrakło trochę szczęścia, ale i tak spisali się bardzo dobrze.

Optimist dz:
7 m Amelia Dziąba
25 m Asia Fabisiak
31 m Amelia Potejko

Optimist ch:
21 Kuba Kamiński
25 Kuba Kluk
54 Konrad Dziąba

Cadet:
7m Bartosz Ligęza, Janek Dobosz
12m Paweł Kuszewski, Magda Skórnóg
22m Staś Dann, Konrad Ługiewicz

W klasyfikacji klubowej zajęliśmy bardzo wysokie trzecie miejsce!!!
W klasyfikacji wojewódzkiej również zajęliśmy trzecie miejsce ustępując Mazowieckiemu jedynie dwoma punktami.

Gratulacje wszystkim zawodnikom i trenerom!
by Basia Ramotowska

IMG_20170822_132931_BURST003
20933843_1516292038428845_8671917594723772293_o